Pierwsza Komunia Święta to niezwykła uroczystość, którą warto podkreślić za pomocą odpowiednich dekoracji. Dekoracje komunijne powinny zdobić nie tylko nasze domy i restauracje, w których zaplanowaliśmy całą uroczystość, ale przede wszystkim kościoły, w których odbywa się najważniejsza część, a więc przyjęcie do serca Boga.

W jaki sposób ozdabia się kościoły z okazji Pierwszej Komunii Świętej? Najważniejsze jest podkreślenie podniosłości tego niezwykłego wydarzenia – warto więc zainwestować w żywe kwiaty, które zawsze towarzyszą nam podczas ważnych chwil w życiu.

Kwiaty w kościele mają swoje szczególne miejsca. Nie powinno ich zabraknąć przede wszystkim na ołtarzu – jest to samo centrum świątyni, na które oczy wiernych są skierowane przez cały czas uroczystości. Tutaj najpiękniej wyglądają kompozycje w gąbce florystycznej. Kwiatowe kompozycje na ołtarz powinny być wykonane z takich samych kwiatów, jak te, które będą zdobiły ławki i nawy kościoła. Pięknym, świeżym roślinom powinny towarzyszyć eleganckie szarfy, a także dodatki zielone, takie jak m.in. mirt czy bukszpan. Bardzo ważne jest to, aby oddzielić ławki, w których będą siedzieć dzieci pierwszokomunijne od ławek, w których będą siedzieć zaproszeni goście. To wyjątkowy dzień dla dzieci, dlatego ich ławki powinny być specjalnie przystrojone, np. białymi pokrowcami, szarfami i bukszpanem – takie dekoracje powinny zdobić kościół przez cały Biały Tydzień.

W kościele nie powinno znaleźć się zbyt wiele sztuczności, które nie pasują zupełnie do podniosłej atmosfery, jaka panuje w świątyni, szczególnie podczas ważnych uroczystości, takich jak Pierwsza Komunia Święta czy Ślub. Należy postawić przede wszystkim na dekoracje z kwiatów żywych. Aby ozdoby zostały wykonane w sposób profesjonalny, najlepiej do jej zrobienia wynająć profesjonalistów – mowa o florystach, którzy potrafią wyczarować z kwiatów niezwykłe rzeczy.