Nie tylko sale weselne i kościoły powinny być pięknie udekorowane z okazji ślubu, bardzo ważne jest, aby w tę wyjątkową uroczystość zadbać również o dekorację domu.

Jak powinna wyglądać ślubna dekoracja domu? Nie ma jednego określonego schematu, który odpowiadałby od początku do końca na to pytanie. Wiadomo jednak, że tak jak w przypadku innych dekoracji, niezwykle ważną rolę odgrywać powinny tu żywe kwiaty. Miejsce, w którym nie może ich zabraknąć z pewnością jest pokój, w którym rodzice będą udzielać przyszłym małżonkom błogosławieństwa. Najczęściej na dekorację tego pokoju wybiera się dużą kompozycję kwiatową wykonaną w naczyniu na gąbce florystycznej. Do jej wykonania mogą być wykorzystane różnego rodzaju rośliny – wszystko zależy tu przede wszystkim od preferencji Państwa Młodych, najczęściej wykorzystywane są białe mieczyki, goździki i róże. Taką dekorację można postawić na stole, komodzie lub meblościance, dzięki czemu będzie nadawała pomieszczeniu elegancki, a także podniosłości chwili.

Kwiatowa dekoracja domu powinna swoim charakterem nawiązywać do innych dekoracji, przede wszystkim do wiązanki ślubnej Panny Młodej. Nie jest to oczywiście regułom, jednak dzięki temu cała uroczystość ma piękny, jednolity charakter.

Jeśli Panna Młoda mieszka w bloku, często decyduje się na udekorowanie klatki schodowej, którą będzie musiał przejść Pan Młody z gośćmi, a potem także i ona sama. Jeśli Panna Młoda mieszka w domku jednorodzinnym, zamiast dekorować drzwi wejściowe i klatkę schodową, dekoruje bramę wjazdową na podwórko, jak również drzwi wejściowe i przedsionek.

Dekoracje ślubne domów to piękny zwyczaj, który sprawia, że od samego początku cała uroczystość nabiera niezwykłego charakteru, który towarzyszy jej już do końca.