Chrzest, podobnie, jak Pierwsza Komunia Święte i Ślub są jednymi z najbardziej uroczystych chwil w życiu każdego z nas. Mimo że jako dzieci nic nie pamiętamy z chwili, w której przyjmowaliśmy sakrament chrztu świętego, jednak z pewnością oprawa całej ceremonii była bardzo ważna szczególnie dla naszych rodziców. Dziś, niektórzy z nas sami są rodzicami i zastanawiają się, w jaki sposób uświetnić uroczystość chrztu świętego swojego dziecka.

Otóż jedną z najważniejszych spraw jest wybór odpowiedniej dekoracji. Dekoracja kościoła w tym przypadku nie jest zbyt często praktykowana, bowiem obecnie chrzty odbywają się po niedzielnej mszy świętej lub w jej trakcie. Jeśli jednak chce się podkreślić podniosłość tej chwili warto zadbać, aby na ołtarzu oraz obok chrzcielnicy znalazły się świeże kwiaty. Aby kompozycje były trwalsze, warto wynająć profesjonalistów do ich wykonania – mowa oczywiście o florystach. W większości przypadku, dekoracje ołtarza zostają już w kościele i cieszą oczy wiernych do momentu, aż kwiaty stracą swoją świeżość. Kompozycje kwiatowe na ołtarz wykonywane są zwykle w podłużnych, szczelnych naczyniach, do których włożona jest nasączona wodą gąbka florystyczna, w którą następnie powbijane są żywe rośliny. Dzięki takiemu wykonaniu kompozycji na ołtarz, kwiaty są dobrze zabezpieczone przed wypadnięciem, a jednocześnie mają stały dostęp do wody, którą utrzymuje specjalnie w tym celu stworzona florystyczna pianka.

Jeśli chodzi o dekoracje na chrzest, warto tez ładnie ozdobić świecę, która ma symbolizować życie dziecka. W tym celu warto wykorzystać drobne białe kwiatuszki, np. stokrotki lub konwalie oraz kilka gałązek zielonego mirtu lub bukszpanu (bukszpan pięknie się zasusza, nie tracąc przy tym koloru).